Úvodná stránka » Diskusné fóra » Diskusie o rastlinách »

dřípatky


portret

Pmlčoch mykológ 15.5.2019 16:56

Soldanella pseudomontana je synonymum pro Soldanella hungarica. Je třeba tyto položky sloučit (platný název je S. hungarica - dle BioLibu).

Reagovať na správu

portret

Šerpa botanik, pokročilý 16.5.2019 10:41

S tím se nedá nic dělat. Bohužel platná autorita pro Nahuby.sk je http://ibot.sav.sk/checklist/

Reagovať na správu

portret

Pmlčoch mykológ 16.5.2019 12:40

Aha, já myslel, že biolib, na který to většinou odkazuje.

Reagovať na správu

portret

Pmlčoch mykológ 16.5.2019 20:39

No a ještě mi nejde moc do hlavy názvosloví r. Sesleria tady na webu. V klíči ke květeně i např. na botany je pěchava vápnomilná jako Sesleria caerulea a pěchava slatinná jako albicans, tady je to přesně naopak.

Reagovať na správu

portret

Šerpa botanik, pokročilý 17.5.2019 06:41

To platí stejně jako u dřípatek

Reagovať na správu

portret

oldo mykológ, hlavný moderátor, atlasár 17.5.2019 08:31

Paťo a Jirko - potrebovali by sme niekoho kto sa bude o rastliny starať, odborníka, ale nikoho nemôžem zohnať. Malo by to fungovať ako s hubami. Keď niekoho oslovím, nikto nemá záujem. Ja rastliny nepoznám. Málo sa zaradzuje do atlasu položiek aj, keď sú pekné fotky. Chcelo by to jednú poriadnú ruku, ktorá by to dala do poriadku. Preradzovanie fotiek sa robí, ale mal by to niekto kontrolovať či je to zaujímevé, vzácne atď. Vytváranie nových položiek, zmeny v atlase podľa nových štúdií atď. Ak má niekto záujem, práva mu dám. Klidne mi napíšte, platí to pre každého kto by mal záujem.

Reagovať na správu

portret

bobineta atlasár, moderátor 19.5.2019 01:38

Pokial nezlucia botanicki odbornici SAV Bratislava druhy rastlin, nahuby stranka by sa mala prisposobit pravidlam platnym na Slovensku. V pripade rastin rodu Soldanella su uvedene v checkliste SAV tieto druhy Soldanella a to Soldanella carpatica,slov.nazvom soldanelka karpatska, Soldanella pseudomontana, slovenskym nazvom soldanelka horska, Soldanella pseudomontana subsp. pieninica, slov.nazvom soldanelka horska pieninska , Soldanella hungarica pod slov.nazvom soldanelka uhorska, Soldanella hungarica subsp. hungarica pod slov. nazvom soldanelka uhorska prava a Soldanella hungarica subsp. major pod slov.nazvom soldanelka uhorska vacsia. V Planlist je druh rozvadzany na S. montana, S.hungarica, S. carpatica, S. austriaca, S. alpina a ine....
Mozno by bolo dobre dat podnet pre SAV na upravu nazvu Soldanella pseudomontana na S.montana.

Reagovať na správu