Úvodná stránka » Diskusné fóra » Správy z iných médií »

Slovenská hanba


portret

oldo mykológ, hlavný moderátor, atlasár 31.10.2018 11:44

https://www.youtube.com/watch?v=nQ2l8EoU...

Reagovať na správu

portret

Tokaj 31.10.2018 11:55

Ja som myslel že len u nás...

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 31.10.2018 21:31

Žiaľ všade.

Reagovať na správu

portret

Peté atlasár, mykológ 31.10.2018 23:07

Smutné, leč pravdivé. A toto je jen špička ledovce, když nějakej ubohej zmetek, kterej si do lesa přinese plnou PET-ku - a v zápalu čehokoli ji vypije - pak není schopný ji zmačkat a vložit do báglu, do vreca... a odnést, jako každý se zdravým rozumem, do tříděného odpadu. A kde je pak ten pověstný lidský rozum, při pohledu na černé skládky, které mají někdy až neuvěřitelnou rozlohu a mocnost? Jo, aha, skoro jsem zapomněl... Rozum je vlastně někde v peněžence toho, kdo takovou černou skládku založil, nebo na ni něčím "zajímavým" přispěl. Ale ona nám to příroda jednou vrátí i s úroky... no stress, vlastně už vrací...

Reagovať na správu

portret

vrutcan 1.11.2018 15:44

Mám rád našu prírodu ale to čo nachádzam pri každom vstupe do lesa , pri bicyklovaní turistike nemá obdoby, všade sú kopy smetí, je to niečo nenormálne. Akí ľudia tu žijú ? Popritom ako zbieram huby zbieram aj smeti.Niekedy žasnem čo ľudia povynášajú do hory .Napr. v Oravskom Veselom som videl veľkú kopu prázdnych flašiek na zaváranie, to isté v Jabloňovciach. V Bartošovej Lehôtke chladničky , práčku, a pri ceste matrace. V nových Zámkoch kde teraz žijem som upozornil na veľkú skládku odpadu pri záhradkárskej osade .Technické služby odtiaľ vyviezli viac ako tonu odpadu.Treba s tým niečo robiť , pretože my ... to nevyzbierame....

Reagovať na správu

portret

Peté atlasár, mykológ 2.11.2018 08:26

O víkendu jsme byli s kamarádem na Vysočině a v lese, a především při lesním potůčku, jsme našli několik desítek 1 litrových plastových lahví od H2SO4... zarazilo mě to, bohužel, nepřekvapilo.

Reagovať na správu

portret

vrutcan 1.11.2018 15:50

Pete pardon , chcel som dať, že sa mi to páči

Reagovať na správu

portret

Peté atlasár, mykológ 2.11.2018 08:10

V pohodě

Reagovať na správu

portret

Včelda atlasár 2.11.2018 13:19

na druhou stranu, ještě to není až tak strašný v porovnání třeba s Rumunskem, kde jsem před pár lety byl a kde se v lese kolem potoků válí doslova hory odpadků... plechovky, petky, igelitky, sáčky... neuvěřitelný bordel

Reagovať na správu

portret

marcelds 5.11.2018 22:00

Mame vlastnu horu les a vedie cez cesta tretej triedy o pokutach co som poplatil za nelegalne skladky skoda hovorit nepomohli ani najdene zosity z adresou nebol to dokaz pre policiu,ale k veci cesta co vedie cez horu ma asi 1km to si nedokazete predstavit kolko odpadu tam ludia nahadzu a co tam nahadzu jedine co tam este nebolo je ludska mrtvola chodi mi kamarad pomahat a este sa nam to nepodarilo vycistit vzdy ked mam trochu casu chodime zbierat odpadky zacali sme zbierat na jednom konci prideme na koniec a vraciame sa podruhej strane a od znova na cca 100m cca 250 ks velkych plastovych vriec nechapem kde sa to tam zobere tolke mnozsva.

Reagovať na správu

portret

peterVR46 pokročilý 5.11.2018 23:18

Je to na plač, k jednej z lokalít tiež chodím popri hlavnej ceste. Škoda ďalších slov!

Reagovať na správu

portret

Lipovničan 7.11.2018 15:20

je to všade, škoda, že podobné videá nie sú zaradené namiesto donekonečna sa opakujùcej reklamy počas večerných filmov. Je ich prinajmenšom päť, STV 1 a 2 by sa mohli prebudiť, týka sa to celého národa, nielen nás hubárov, ktorí zberom bojujú stratený boj. Hoci pod Marhátom bojujem aj ja.

Reagovať na správu

portret

marcelds 7.11.2018 17:51

A treba dodat ze to robia bohaty alebo zbohatlici vecsinou je to stavebny odpad a z chatovych zurov flase z drahej palenky alebo vypisy z uctov atd.

Reagovať na správu

portret

pavel 10.11.2018 21:15

Tiež som ten odpad zbieral v lese, hlavne plasty...ale už mi sily ubudli. Myslím si, že slovanské národy majú tento zlozvyk akoby zakódovaný v génoch. Už stredovekí kronikári upozorňovali, že čo sme to Slovania "za ľudia", keď si hovieme v takom neporiadku. A to sme tí "západní". To v takom Dolnom Rakúsku naozaj nikde nevidíte skládky smetí. Tam sú k tomu vedené už malé deti ako sa chovať k prírode. A hlavne tam nemá grázel "zelenú".

Reagovať na správu

portret

Lipovničan 12.11.2018 13:38

dobre hovoríš, bordel sa robil u nás vždy, ešte dnes stretne človek na dedine babku, ako na káričke ťahá odpad do lesa. A toto je to najmenej. Stačí, keď niekto vyhodí pri ceste vrece s oodpadom, pre ostatných grázlov je to signál, že treba rýchlo pridať.
A organizovať masové akcie na vyčistenie nemá kto, pre politika nepopulárne, zvyšok konštatuje, aby upratali tí, čo ten bordel spravili. Z tohto pohľadu sme fakt úbohý národ a vyhliadky na zlepšenie v nedohľadne.

Reagovať na správu