Úvodná stránka » Diskusné fóra » Fotoškola »

Kompakt - Panasonic Lumix DMC-LX100


portret

avoke 16.4.2015 15:59

Dobrý deň,
zaregistrovala som sa sem s otázkou či mi viete poradiť, aký kompaktný fotoaparát je najlepší na makro fotky (huby, hmyz, rastlinky) a potom celkovo dovolenka a tak.
Myslím, že tu ste všetci odborníci do makro fotiek (a preto som sa zaregistrovala ako prvé sem, či mi viete vy pomôcť a nie na napr. na ephoto.sk), tak snáď mi pomôžete, alebo aspoň potvrdíte čo som si našla ja informácie.

Teda rada by som kompakt nie zrkadlovku (pôjdem na tri roky študovať do zahraničia a aj preto nechcem pri sebe nosiť zrkadlovku s ďalšími 2-3 objektívmi čo by bolo výrazne predraženie (cenovo) a preťaženie (hmotnostne))

Zatiaľ vyhráva u mňa
Panasonic Lumix DMC-LX100 -> výhody: veľký senzor, f/1.7, 25,600 ISO, životnosť bat. na 300 záberov, váha do 600g (konkrétne je 393g), 650€ je prijateľné. (výklopný displej nepotrebujem - doteraz som fotila makro svet s tatinovou D3200 a zvládala som to)

ďalšie značky čo som pozerala:
Sony Cyber-shot DSC-RX100 III
Canon PowerShot G1X Mark II
Canon PowerShot G7 X
Olympus Stylus 1

Viete o niečom lepšom, alebo si myslíte, že tento Panasonic spĺňa svoje účely?

Ak mi niekto odpíše, tak srdečne ďakujem.

Reagovať na správu

portret

lucnyk atlasár 16.4.2015 17:05

Ja na tvojom mieste by som dilemu nemal, jednoznačne Lumix -LX100, resp. kľudne aj LX 5, či 7.

Reagovať na správu

portret

avoke 17.4.2015 08:08

Ďakujem Vám pekne za Váš príspevok.
Myslela som, že sa niekto rozpíše aj ku výhodám nevýhodám, ktoré môže mať fotoaparát hlavne pri makre. Tí čo skúsili iné fotoaparáty hlavne na makro by vedeli doporučiť zrovnať a povedať výhody a nevýhody ich zariadení.

Mne sa aj tá LX 7 páčila (f 1.4, makro od 1cm, síce o dosť menši snímač) ale čítala som, že výsledné makro fotky nie sú až tak kvalitné v porovnaní s inými kompaktami. Tak neviem.
Vy máte skúsenosti s LX5 alebo LX7 a kvalitou makro fotografii?

K LX100 má ešte odrádza šum už pri malých citlivostiach ISO (od 200) v JPEG. Radšej fotím do RAW áno (samozrejme kvalitnejšie), ale poteší ma aj ak je fotka bez dodatočných úprav kvalitná. Absencia stavaného blesku mi takisto nevadí a hlavne pri makre.

Reagovať na správu