Zrušenie limitov+kvalita fotiek=nestráviteľný guľáš.
Toto fórum je určené len pre pravidelných návštevníkov týchto stránok. Možnosť reagovať na príspevky v tomto fóre Vám bude automaticky umožnená po 1 mesiaci od registrácie na týchto stránok. V prípade, že potrebujete pomoc alebo ste našli chybu, prosím využite náš formulár na oslovenie moderátorov týchto stránok.

miki49 pokročilý, atlasár 4.5.2010 20:35
Doteraz som sa považoval za najslabšieho fotografa na stránke,čo som aj viackrát uviedol v diskusiach,ale "zavesiť"(to slovo sa ujalo) 12 fotiek jedného druhu huby od toho istého autora v jeden deň(aj to nekvalitných),tak to je silný guľáš aj pre môj amatérsky žalúdok.A to ešte nezačala hríbová sezóna.Už sa nečudujem,že gro týchto stránok,fundovaní odborníci,ktorí tvorili tieto stránky sa potichúčky vytrácajú alebo mlčia.Stagnujú diskusie ,chýbajú vtipné reakcie.Dokonca sa tu objavil článok o pančovaní alkoholu(Bez komentára).Neviem čo to má spoločné s prírodou.Snáď len to savo proti plesní,čo tam pridávali.Použije sa,až tie stránky splesnivejú.Nechcem vyvolať ďalšiu diskusiu o novej stránke.Tých je dosť.Potreboval som sa vyventilovať.

oldo mykológ, hlavný moderátor, atlasár 4.5.2010 22:33
veľmi pekné, vecné, miestami poučné príspevky, všetky a hlavne ten prvý. Ale tak sa mi zdá, že si píšeme len my. Dobré si to napísal Jožko v nejakom príspevku, že sa stráca motivícia na stránkach. A ja pomaly, ale isto tú motiváciu strácam tiež. Nikdy som na to ani len nepomyslel, že by to mohlo takto skončiť a stalo sa. Nechápem len jedno, toľko ľudí vyjadrilo svoj názor v neprospech novej stránky a na strane druhej totálna ignorácia. Som zvedavý čo by sa stalo, keby sme aj my začali stránku ignorovať, ale to sa nestane, lebo niekomu to vyhovuje a slovač už je taká. Stále čakám, neviem však dokedy

Andy (&y) atlasár 4.5.2010 22:57
Priatelia,(nemyslím Facebookovou terminológiou), nedajte sa znechutiť, či už klesajúcou kvalitou, alebo nezáujmom .Foťte krásne zábery naďalej, zbierajte informácie, možno raz nájdete pre ne uplatnenie. To čo vás bavilo a mnohých neprestalo vám nikto nemôže vziať, len vy sami sa o to môžete pripraviť.
Prajem krásne zábery ![]()

myco(DK) správca galérií, atlasár 4.5.2010 23:48
Jeden môj kolega sa taktiež zaregistroval na nahuby.sk ešte v starej verzii.Mal limit tri fotky na týždeň a ako mi hovoril,musel si dobre rozmyslieť,čo na stránku pustí a čo nie,aby mu to vôbec prešlo sitom moderátorov.A teraz sa mu nepáči práve to,že sem môže zavesiť,čo len chce.
Čo z toho vyplýva?Presne to,o čom som sa naposledy bavil s Oldom,keď sme spolu telefonovali:Táto stránka učila fotiť.A priznám sa,že učila aj mňa.Práve to bola nenahraditeľná úloha moderátorov,ktorí nás,amatérov,nepriamo tlačili k tomu,aby sme sa zlepšovali.Takýmto spôsobom sa automaticky udržiaval aj kredit stránky na relatívne solídnej úrovni.A teraz:škoda rečí.
Tiež čakám...

Nufo 5.5.2010 08:40
Presne tak.Aj já som mal limit 3 fotky na týždeň a len som čakal na reakciu moderátorov,či mi ju dajú.A pritom som fotograf.Nevedel som sa dočkať pondelka,kedy som sa môhol pochváliť 3 fotkami.A teraz?Nech si každý urobí svoj úsudok o kvalite "novej verzie stránky akože NAHUBY"Alebo žeby sme dostali NAHUBU ?.Já len toľko.

Vojto PN 5.5.2010 20:50
Veru veru ten limit fotiek človeka motivoval aby tam ako sa povie nepustil hocičo. Motivácia sa týmto určite stráca.

roland vlastník stránok 5.5.2010 21:48
Ahoj Miky,
no pri 462 tvojich priateloch sa ani necudujem, ze si si naklikal nezaujimavy a iritujuci gulas. Preco si pridavas za priatelov ludi, ktorych fotografie a nazory ta nebavia?
Ako tu pisu ludia, znova som im vyskocil v ponuke na priatelstvo, pretoze som spravil radikalnu inventuru priatelov. Dostal som sa na 108 ludi, o ktorych isto viem, ze su pre mna zaujimavi. Dalsich naberam velmi opatrne. Ja aktualne vidim denne radovo 25 novych fotografii v kategorii huby a som veeeelmi spokojny. To je pre mna tak akurat.
Nove stranky treba ale trochu pochopit, trochu sa zastavit, trochu popremyslat a trochu sa podvolit. Znasilnovanim a snahou o nemozne si len pokazim zazitok.
Priklad z vseobecne znameho facebooku: prihlasim sa a v zachvate hamiznosti pooslovujem stovky ludi za priatelov aj ked ich skoro nepoznam a nasledne zhnusene odidem, pretoze nestiham sledovat totalne nezaujimave informacie od totalne nezaujimavych ludi. Ale facebook za to nemoze. Chybu by v tomto pripade spravil uzivatel.

Joštika atlasár, mykológ, moderátor 5.5.2010 22:12
v konečnom dôsledku väčšina zmien ktoré sa tu urobili (viac menej) - mi prídu ako zbytočné...čisto z môjho pohľadu....
najskôr som klikal na priateľov jak puk.....
teraz sem prídem, kliknem na Fotogalérie nastavím fotografie všetkých užívateľov a prezerám si čo ma zaujíma...a ak chcem k niečom povedať svoj názor tak poviem, či sme kamoši či nie...
fungujem presne tak ako pred zmenou...
takže čo mi dala táto zmena?
NIČ
Akurát kopec zaujímavých diskusií ktoré si s obľubou čítam, keď nemôžem zaspať... pozdravujem p. TATANKA

Andy (&y) atlasár 5.5.2010 22:52
Roland prečítal som si tvoju víziu ako by to tu malo vyzerať a fungovať.
Čiastočne pozitívne beriem fakt selekcie smerom ku Google a všeobecne vyhľadávačom, ale nemyslím si že ide o radikálny posun vpred, nakoľko mykológovia odborníci, na ktorých nemám, hlásia nesprávne determinácie a pokiaľ nebude 100% ošetrená táto časť...
Dôverovať sa proste dá alebo nedá. Aj žena nemôže byť čiastočne gravídna.
-
Vo vnútri si to postavil tak, že pridaj čo chceš, von sa ukáže len kvalita, predtým, až na preklepy, bola kvalita omnoho viac hybným motorom ľudí snažiť sa. To si myslím že nie je pozitívna zmena.
-
K tým priateľom. Boli sme jedna komunita či pridávali 200 foto ročne alebo 2. Či len prichádzali, občas ohodnotili, niečo napísali či občas pofrflali. Teraz píšeš vyselektuj si skupinu aby si toho nemal veľa... Vtedy neboli obmedzenia vidieť, byť videný, komentovať aj ako ty hovoríš "totalne nezaujimave informacie od totalne nezaujimavych ludi". To sa mi moc nejaví ako posun vpred.
-
Zmeny sa udiali, sú tu, ale môj súkromný názor je že stránku zveladil len redizajn po spätných úpravách a zväčšenie foto. Naopak kvalita vnútorne pridávaného materiálu poklesla a môžem len dúfať že sa tu zaktivizujú dočasne absentujúci mykológovia aby stránka opäť dosiahla úroveň spred 17/4/2010.

serpico atlasár 6.5.2010 00:12
"aktivita"
...ss od jedneho zo "stavitelov" byvalej stranky:
"Fotky som ešte nepozeral, chce to čas a mne sa teraz nechce, mám inú robotu."
(a nejedna sa o obycajske fota !!)

