Úvodná stránka » Atlas húb » Atlas húb - Zoznam » Fuligo candida »

História popisu - Fuligo candida

Na tejto stránke je zobrazená história zmien v popise huby. Zelenou farbou sú vyznačené nové texty, červenou farbou sú označené staré, zmenené alebo zmazané texty.

Zoznam zmien

Zmeny urobil: Dr.Ing. Dalibor Matýsek
Dátum: 17.06.2016 08:50

Poznámka:

Old VersionNew Version
1Synonymum je Fuligo candida Pers. 1796. Jedná se o bílou nebo jen velmi slabě zbarvenou formu slizovky práškovité (tříslové). Jak povrch plodnic - cortex, tak i kalcitové granulky v nódech na kapiliciu jsou u této formy bezbarvé. Normální forma slizovky práškovité - Fuligo septica septica má cortex žlutý a granulky bezbarvé. Velmi podobná a vzácnější Fuligo rufa - slizovka ryšavá se odlišuje velikostí výtrusů (má je mít větší než 9 um) a narezavělou nebo narůžovělou barvou cortex.  1Synonymum je Fuligo septica var. candida Pers. 1796. Jedná se o bílou nebo jen velmi slabě zbarvenou formu slizovky práškovité (tříslové). Jak povrch plodnic - cortex, tak i kalcitové granulky v nódech na kapiliciu jsou u této formy bezbarvé. Normální forma slizovky práškovité - Fuligo septica septica má cortex žlutý a granulky bezbarvé. Velmi podobná a vzácnější Fuligo rufa - slizovka ryšavá se odlišuje velikostí výtrusů (má je mít větší než 9 um) a narezavělou nebo narůžovělou barvou cortex. 


Zmeny urobil: Dr.Ing. Dalibor Matýsek
Dátum: 17.06.2016 08:50

Latinský názov:

Old VersionNew Version
1Fuligo septica var. candida 1Fuligo candida

Autor latinského názvu:

Old VersionNew Version
1(Pers.) R.E. Fr. 1Pers.

Synonymum:

Old VersionNew Version
1 1<b>Aethalium candidum</b> <b>(Pers.) Schltdl.</b>, in Sprengel, <i>Syst. veg.</i>, Edn 16 <b>4</b>(1): 533 (1827)<br><b>Fuligo septica f. candida</b> <b>(Pers.) Meyl.</b>, <i>Bull. Soc. Vaud. Sci. Nat.</i> <b>55</b>: 240 (1924)<br><b>Fuligo septica var. candida</b> <b>(Pers.) R.E. Fr.</b>, <i>Svensk bot. Tidskr.</i> <b>6</b>: 744 (1912)

Poznámka:

Old VersionNew Version
1 1Synonymum je Fuligo candida Pers. 1796. Jedná se o bílou nebo jen velmi slabě zbarvenou formu slizovky práškovité (tříslové). Jak povrch plodnic - cortex, tak i kalcitové granulky v nódech na kapiliciu jsou u této formy bezbarvé. Normální forma slizovky práškovité - Fuligo septica septica má cortex žlutý a granulky bezbarvé. Velmi podobná a vzácnější Fuligo rufa - slizovka ryšavá se odlišuje velikostí výtrusů (má je mít větší než 9 um) a narezavělou nebo narůžovělou barvou cortex. 

Prelinkovanie na autoritu:

Old VersionNew Version
1 1238909


Zmeny urobil: Paľo °
Dátum: 08.01.2012 18:03

Autor latinského názvu:

Old VersionNew Version
1(Pers.) R.E.Fr.) 1(Pers.) R.E. Fr.


Úvodné znenie

Publikoval: Oldřich Roučka
Dátum: 19.02.2008 10:04

slizovka

Fuligo septica var. candida (Pers.) R.E.Fr.)
slizovka bělostná