Úvodná stránka » Atlas húb » Atlas húb - Zoznam » Tulostoma melanocyclum »

História popisu - Tulostoma melanocyclum

Na tejto stránke je zobrazená história zmien v popise huby. Zelenou farbou sú vyznačené nové texty, červenou farbou sú označené staré, zmenené alebo zmazané texty.

Zoznam zmien

Zmeny urobil: Pavel Brůžek
Dátum: 02.01.2015 22:48

Kvalita:

Old VersionNew Version
1 16

Klobúk:

Old VersionNew Version
1 1Základné znaky: Farba perídia svetlá, peristóm krátky, rúrkovitý, s výrazným hnedým až tmavohnedým krúžkom okolo neho. Kapilícium v septách hnedé a silne zhrubnuté, ale zhrubnutie nemusí byť prítomné vo všetkých častiach plodnice. Výtrusy buď bez, alebo s jemnou špicatou, či kuželovitou ornamentikou, 5-7 µm v priemere.

Poznámka:

Old VersionNew Version
1Základné znaky: Farba perídia svetlá, peristóm krátky, rúrkovitý, s výrazným hnedým až tmavohnedým krúžkom okolo neho. Kapilícium v septách hnedé a silne zhrubnuté, ale zhrubnutie nemusí byť prítomné vo všetkých častiach plodnice. Výtrusy buď bez, alebo s jemnou špicatou, či kuželovitou ornamentikou, 5-7 µm v priemere. 1

Prelinkovanie na autoritu:

Old VersionNew Version
1 1142314


Zmeny urobil: Paľo °
Dátum: 23.12.2011 14:09

Autor latinského názvu:

Old VersionNew Version
1 1Bres.


Zmeny urobil: Radovan Bednár
Dátum: 25.12.2008 22:04

Poznámka:

Old VersionNew Version
1Základné znaky: Farba perídia svetlá, peristóm krátky, rúrkovitý, s výrazným hnedým až tmavohnedým krúžkom okolo neho. Kapilícium v septách hnedé a silne zhrubnuté, ale zhrubnutie nemusí byť prítomné vo všetkých častiach plodnice. Výtrusy buď bez, alebo s jemnou ihličkovitou, či kuželovitou ornamentikou, 5-7 µm v priemere. 1Základné znaky: Farba perídia svetlá, peristóm krátky, rúrkovitý, s výrazným hnedým až tmavohnedým krúžkom okolo neho. Kapilícium v septách hnedé a silne zhrubnuté, ale zhrubnutie nemusí byť prítomné vo všetkých častiach plodnice. Výtrusy buď bez, alebo s jemnou špicatou, či kuželovitou ornamentikou, 5-7 µm v priemere.


Zmeny urobil: Radovan Bednár
Dátum: 25.12.2008 22:00

Poznámka:

Old VersionNew Version
1Základné znaky: Farba perídia svetlá, peristóm krátky, rúrkovitý, s výrazným hnedým až tmavohnedým krúžkom okolo neho. Kapilícium v septách hnedé a silne zhrubnuté, výtrusy buď bez, alebo len s jemnou ornamentikou. 1Základné znaky: Farba perídia svetlá, peristóm krátky, rúrkovitý, s výrazným hnedým až tmavohnedým krúžkom okolo neho. Kapilícium v septách hnedé a silne zhrubnuté, ale zhrubnutie nemusí byť prítomné vo všetkých častiach plodnice. Výtrusy buď bez, alebo s jemnou ihličkovitou, či kuželovitou ornamentikou, 5-7 µm v priemere.


Zmeny urobil: Radovan Bednár
Dátum: 24.12.2008 09:10

Poznámka:

Old VersionNew Version
1 1Základné znaky: Farba perídia svetlá, peristóm krátky, rúrkovitý, s výrazným hnedým až tmavohnedým krúžkom okolo neho. Kapilícium v septách hnedé a silne zhrubnuté, výtrusy buď bez, alebo len s jemnou ornamentikou.


Zmeny urobil: Radovan Bednár
Dátum: 24.12.2008 08:45

Český názov:

Old VersionNew Version
1 1Palečka nazrzlá


Úvodné znenie

Publikoval: Mgr. Roland Baranovič
Dátum: 11.02.2002 00:00

Stopkovec hrdzavohnedý

Tulostoma melanocyclum