Úvodná stránka » Atlas húb » Atlas húb - Zoznam » Mannia fragrans »

História popisu - Mannia fragrans

Na tejto stránke je zobrazená história zmien v popise huby. Zelenou farbou sú vyznačené nové texty, červenou farbou sú označené staré, zmenené alebo zmazané texty.

Zoznam zmien

Zmeny urobil: Adam Polhorský
Dátum: 06.11.2018 19:12

Klobúk:

Old VersionNew Version
1Patrí do skupiny pečeňoviek, trieda Marchantiopsida, oddelenie Marchantiophyta. Mannia fragans vytvára prízemný koberec vidlicovito rozkonárenych zelenomodrých zvlneným listom podobných stielok pečeňovky. Má složenú stielku, rhizoidy sú hladké aj čípkovité.  1Patrí do skupiny pečeňoviek, trieda Marchantiopsida, oddelenie Marchantiophyta. Mannia fragans vytvára prízemný koberec vidlicovito rozkonárenych, zelenomodrých, zvlnených listov podobných stielke pečeňovky. Má zloženú stielku, rizoidy sú hladké aj čípkovité.

Výskyt:

Old VersionNew Version
1Zriedkavý výskyt na suchších, ale i vlhkých miestach podhorských lesov a lúk, najma vo Švèdsku, na juhu Europy, častejšie v Severnej Amerike.  1Zriedkavý výskyt na suchších, ale i vlhkých miestach podhorských lesov a lúk, najmä vo Švédsku, na juhu Europy, častejšie v Severnej Amerike.


Úvodné znenie

Publikoval: Božka Skolozdrovic
Dátum: 02.11.2018 16:26

grimaldia

Mannia fragrans
mozolka vonná

Vzácna huba

Klobúk/Plodnica:

Patrí do skupiny pečeňoviek, trieda Marchantiopsida, oddelenie Marchantiophyta. Mannia fragans vytvára prízemný koberec vidlicovito rozkonárenych zelenomodrých zvlneným listom podobných stielok pečeňovky.
Má složenú stielku, rhizoidy sú hladké aj čípkovité.

Výskyt:

Zriedkavý výskyt na suchších, ale i vlhkých miestach podhorských lesov a lúk, najma vo Švèdsku, na juhu Europy, častejšie v Severnej Amerike.

Podobné druhy:

Marchantia polymorpha