Úvodná stránka » Atlas húb » Atlas húb - Zoznam » Eriophorum scheuchzeri »

História popisu - Eriophorum scheuchzeri

Na tejto stránke je zobrazená história zmien v popise huby. Zelenou farbou sú vyznačené nové texty, červenou farbou sú označené staré, zmenené alebo zmazané texty.

Zoznam zmien

Zmeny urobil: Jiří Valíček
Dátum: 22.08.2015 09:51

Latinský názov:

Old VersionNew Version
1Eriophorum scheuchzeri Hoppe subsp. 1Eriophorum scheuchzeri

Autor latinského názvu:

Old VersionNew Version
1 1Hoppe

Synonymum:

Old VersionNew Version
1 1Eriophorum capitatum Host.

Výskyt do:

Old VersionNew Version
17 19

Klobúk:

Old VersionNew Version
1Eriophorum Scheuchzeri Hoppe – suchopýr výběžkatý / páperník Scheuchzerov je asi 10-15 mm vysoka trvácna rastlinka, vytvárajúca často menšie, či väčšie zhluky týchto zaujímavých páperistých tráv na Špicbergoch ( odicialny názov Svalbard). Berie sa ako poddruh Eriophorum Scheuchzer, ktorý je rozšírený v severnej Skandinavii, kanade i na Aliaske.  1Eriophorum scheuchzeri Hoppe – suchopýr výběžkatý / páperník Scheuchzerov je asi 10-15 mm vysoka trvácna rastlinka, vytvárajúca často menšie, či väčšie zhluky týchto zaujímavých páperistých tráv na Špicbergoch (oficialny názov Svalbard). Berie sa ako poddruh Eriophorum scheuchzeri subsp. arcticum Novoselova, ktorý je rozšírený v severnej Skandinavii, Kanade i na Aljaške.

Výskyt:

Old VersionNew Version
1Mokrade, zamokrené rašelniská a pri okrajoch tečúcich tokov.  1Mokrade, zamokrené rašeliniská a pri okrajoch tečúcich tokov. Arktické oblasti Asie a Severní Ameriky, Grónsko, Island, Svalbard a Skandinávie, roste ale také v Alpách, Pyrenejích, Apeninách a v pohořích Balkánu, zejména nad horní hranicí lesa.


Úvodné znenie

Publikoval: Božka Skolozdrovic
Dátum: 22.08.2015 00:38

Páperník Scheuchzerov

Eriophorum scheuchzeri Hoppe subsp.
suchopýr výběžkatý


Výskyt: VI. - VII.

Klobúk/Plodnica:

Eriophorum Scheuchzeri Hoppe – suchopýr výběžkatý / páperník Scheuchzerov
je asi 10-15 mm vysoka trvácna rastlinka, vytvárajúca často menšie, či väčšie zhluky týchto zaujímavých páperistých tráv na Špicbergoch ( odicialny názov Svalbard). Berie sa ako poddruh Eriophorum Scheuchzer, ktorý je rozšírený v severnej Skandinavii, kanade i na Aliaske.

Výskyt:

Mokrade, zamokrené rašelniská a pri okrajoch tečúcich tokov.