Úvodná stránka » Atlas húb »

Atlas húb - Slovenské názvy

Zvoľte si usporiadanie:

V zozname sú zobrazené len položky, ktoré majú známe meno vo vybranom jazyku. Pre kompletný zoznam si zvoľte usporiadanie podľa latinského názvu.



-   a   b   c   č   d   e   f   g   h   ch   i   j   k   l   m   n   o   p   r   s   š   t   u   v   w   x   z   ž

Slovenský názov Latinský názov Český názov
Pilophorus strumaticuspevnokmínek nahloučený
Placopyrenium tatrensebradavnice
Entoloma glaucobasis
Claussenomyces prasinulus-
Mytilinidion tortile
Orbilia hesperidea
Pezoloma marchantiae-
Roesleria subterranea-
Orbilia alpigena
Polychidium muscicola-
Trichopezizella barbatakustřebička
Fellhaneropsis vezdaefellhanera Vězdova
Polysporina subfuscescensdrobnovýtruska
Clauzadea monticolasálečka
Polysporina cyclocarpadrobnovýtruska
Frutidella caesioatra-
Frutidella pullata-
Pterygellus armeniacus-
Rosenscheldia abundans
Phaeocalicium polyporaeum
Marchandiomyces quercinuskornatec štěrbinatkový
Polysporina pusilladrobnovýtruska
Phellorinia herculeana-
Paecilomyces sp.-
Acarospora privignadrobnovýtruska jednoduchá
Phomatospora luteotingens-
Bispora antennata-
Polysporina urceolatadrobnovýtruska
Porocyphus coccodeslišejka hroznovitá
Nectriopsis oropensoides-
Laurobasidium lauri-
Elliottinia kerneri
Pyrenopsis furfureališejka
Tricharinopsis herinkii
Porpidinia tumidula-
Protoglossum niveum-
Truncospora ochroleuca-
Protothelenella corrosahrbolovka vykousaná
Truncospora atlantica-
Protothelenella leucotheliahrbolovka
Verrucula elegantariabradavnice
Spodocybe collina
Protothelenella sphinctrinoidellahrbolovka
Verrucula helveticabradavnice
Bryopistillaria sagittiformis-
Protothelenella sphinctrinoideshrbolovka
Verruculopsis lecideoides-
Lilapila jurana
Xenodochus carbonariusrez
Cerinomyces albosporus-
Amphosoma atroolivaceum
Cerinomyces canadensis-
Hyalorbilia hergiswiliana
Juglanconis juglandina-
Mattirolomyces terfezioides-
Cerinomyces altaicus-
Hyalorbilia helicospora
Juglanconis oblonga-
Hyalorbilia subfusispora
Botryotinia calthae-
Helicogonium orbiliarum
Acanthophiobolus helicosporus-
Roseodiscus subcarneus-
Psoroma tenuemisnička
Hyalorbilia juliae
Occultifur internus-
Psorotichia diffractaprachovečka
Hysteropatella elliptica
Melampsora rostrupiirez
Psorotichia lutophilaprachovečka
Protounguicularia transiens
Psorotichia murorumprachovečka zední
Hyalorbilia oreadum
Psorotichia schaereriprachovečka
Hyalorbilia polypori
Cerinomyces neuhoffii
Pterygiopsis affinis-
Hyalorbilia tortuosa
Polycephalomyces tomentosus-
Psilachnum chrysostigmumbrvenkovka
Cistella aconiti-
Pyrenocollema halodytes-
Catapyrenium rufescensnitroplodka červená
Aleurina tenuiverrucosa-
Clauzadea immersašálečka ponořená
Herteliana gagei-
Porocyphus rehmicuslišejka
Xylographa paralleladřevopiska rovnoběžná
Bryoscyphus dicrani-
Chlorociboria glauca-
Xylographa vitiligodřevopiska
Psilolechia clavuliferašálečka kyjonosná
Zahlbrucknerella calcarea-
Orbilia trapeziformis
Catinaria atropurpureaterčovitka černopurpurová
Psilolechia lucidašálečka lesklá
Orbilia cylindrospora
Catinaria neuschildiiterčovitka
Orbilia ocellata
Proliferodiscus pulveraceuskustřebička
Orbilia subsphaerospora
Propolis angulosa
Flammocladiella decora
Helminthosphaeria corticiorum-
Psoroma hypnorum var. hypnorummisnička
Ramsbottomia macracantha-
Triblidium caliciiforme
Jahnula aquatica
Sarea difformis-
Ramonia luteolaramonia
Rhodoveronaea varioseptata-
Cistella improvisa
Rhexophiale rhexoblephara-
Hemileucoglossum pusillum-
Rommelaarsia flavovirens-
Absconditella lignicolazahalenka dřevní
Rhacodiopsis rupestrisplsťotvorka
Catolechia wahlenbergii-
Cosmospora viridescens-
Kalmusia clivensis-
Rinodinella controversa-
Puccinia bupleurirez prorostlíková
Uromyces gageae-
Trichopeziza subsulphurea-
Chromocyphella muscicolačíšovec mechomilný
Kickxella alabastrina-
Mellitiosporium hysterinum
Hyalorbilia fusispora
Clauzadea chondrodesmisnička
Chrysodisca peziculoides
Clauzadea metzlerimisnička
Sagiolechia protuberans-
Unguiculella eurotioides-
Flagelloscypha donkii-
Helicogloea compressa
Cyclaneusma minusvíčkovec menší
Sarcopyrenia gibbamasovnice hrbolatá
Neolecta vitellinasmrčenka žloutková
Sarcosagium campestre var. campestre-
Anisomeridium macrocarpumnenápadka velkoplodá
Pleospora chlamydospora-
Cryptodiscus gloeocapsadřevopiska
Stigmatodiscus enigmaticus
Pleospora ambigua-
Hysterographium fraxiniskulinatník jasanový
Cyclothyriella rubronotata
Praetumpfia obducens-
Cystocoleus ebeneusplsťotvorka ebenová
Involucropyrenium romeanumbradavnice
Libertella betulina-
Monodictys epilepraria-
Flagelloscypha lachneoides-
Cistella dentata
Pyrenopsis sanguinea-
Cheiromycina flabelliformis-
Schadonia fecunda-
Schismatomma pericleumrozeklanka zkoušená
Nectriella atrorubra
Hamatocanthoscypha uncipila
Geonectria subalpina
Verrucaria macrostoma-
Unilacryma unisporakropilka
Sphaerulina dolichoteraleptosferulina
Thelocarpon lichenicoladrobnovýtruska lišejníková
Spilonema paradoxumskvrnovka podivná
Lazuardia lobata-
Sporophagomyces chrysostomus-
Sporastatia polysporadrobnovýtruska
Favolaschia manipularis-
Lichinella stipatulališejka třeníkovitá
Sporodictyon terrestrebradavnice
Vexillomyces atrovirens
Tremellodendropsis tuberosaplošnatka hlízovitá
Gonohymenia schleicherilišejka
Calycina scolochloaekustřebička
Cliostomum corrugatumterčovitka svrklá
Calathella eruciformis
Eutypa spinosabradavkatka ostnitá
Cliostomum griffithiiterčovitka Griffithova
Lopadium disciforme-
Gyalidea diaphanakryptovka
Chrysothrix candelaris-
Episphaeria fraxinicola-
Loxospora cismonicakrevnatec
Sporastatia testudineadrobnovýtruska
Ascozonus woolhopensis-
Chrysothrix chlorina-
Loxospora elatinakrevnatec vyvýšený
Myriosclerotinia scirpicola
Massalongia carnosa-
Gyalideopsis helveticakryptovka
Megalaria grossa-
Octosporella erythrostigma-
Biatora chrysanthabiatora zlatá
Megalaria laureri-
Lambiella furvellapolíčkovka tmavá
Coniochaeta ligniariačervovka dřevní
Steinia geophanasteinovka zeměmilná
Megalaria pulverea-
Stenhammarella turgida-
Calycina subtilis-
Megaspora verrucosa-
Lambiella insularispolíčkovka osluněná
Strobiloscypha cupressina
Diaporthe fibrosačárovka
Durandiella gallica-
Ijuhya tetraspora-
Plagiostoma populinum
Halecania viridescens-
Rhizomarasmius setosus-
Botryolepraria lesdainii-
Hymenelia coeruleamisničkovka
Hymenelia epuloticamisničkovka
Pseudolasiobolus minutissimus
Hymenelia heteromorphamisničkovka
Calcarisporium arbuscula-
Pseudopithyella minuscula-
Hymenelia melanocarpamisničkovka
Abrothallus caerulescens
Hymenelia prevostiimisničkovka
Strangospora moriformisdrobnovýtruska morušovitá
Tympanopsis confertulanitschkie
Hymenelia rhodopismisničkovka
Strangospora pinicoladrobnovýtruska borová
Schizothyrium pomi-
Immersaria athroocarpa-
Swinscowia affinishubenatka Jamesova
Tympanis abietina-
Conocybe aeruginosa-
Hyphodiscus theiodeus
Gloeodes pomigena-
Cistella acuum-
Japewia subaurifera-
Swinscowia glabrahubenatka
Merismatium deminutumbradavnice
Swinscowia stigmatellahubenatka tečkovitá
Bryoscyphus turbinatus
Strigula sychnogonioideshubenatka zemní
Myriosclerotinia curreyanahlízenka sítinová
Actidium hysterioides
Sabuloglossum arenarium-
Flammocladiella anomiaerážovka
Aecidium ranunculi-acris-
Roseodiscus rhodoleucus-
Lecanographa lynceaskalačka
Tetramelas geophilusšálečka
Seifertia azaleae-
Tetramelas triphragmoidesšálečka
Micropeziza umbrinella-
Acanthonitschkea tristis-
Thelenella muscorummechovnice mechová
Holmiella sabina-
Thelenella vezdaehrbolka
Cryptodiscus muriformis
Cryptodiscus foveolaris
Xylohypha nigrescens-
Ciliolarina laricina
Chaetosphaerella phaeostroma-
Trichopezizella rubroguttatakustřebička
Stilbospora macrosperma-
Amygdalaria panaeola-
Enterographa zonatakreskovec
Cryptocline taxicola-
Marchandiomyces corallinus
Eopyrenula leucoplaca-
Illosporiopsis christiansenii
Sarea resinae-
Cribraria sp.řešetovka
Keissleriella gloeospora-
Helicogonium scrupulosae-
Cupulina ascophanoidesžlutokosmatka
Hysteropatella prostii-
Lemmopsis arnoldiana-
Vexillomyces xylophilus-
Lempholemma botryosumlišejka
Apiognomonia errabunda-
Epilichen scabrosus-
Lempholemma chalazanumlišejka chalazká
Cryptodiscus pallidus
Lempholemma intricatumlišejka
Cryptodiscus pini
Lempholemma polyantheslišejka mnohokvětá
Guepiniopsis suecica-
Coccomycetella richardsonii
Clathrospora permunda-
Karstenia idaei
Allophylaria filicum
Hamatocanthoscypha straminella
Gnomonia kisslingii-
Xeropilidium dennisii
Chaetosphaerella fusca-
Symphyosirinia chaerophylli
Arthrorhaphis alpinačlánečka alpská
Pseudotryblidium neesii
Mycosphaerella equiseti
Arthrorhaphis citrinellačlánečka citronová
Herpothallon rubrocinctum-
Sphaeropsis visci-
Phaeosphaeria fuckelii-
Marchandiomyces sp.kornatcovité
Trichobolus zukalii
Thelocarpon depressulumdrobnovýtruska
Therrya pini-
Phomopsis achilleae-
Phaeosphaeria minuscula-
Thelocarpon epibolumdrobnovýtruska povrchová
Sepultariella patavina
Neophaeosphaeria quadriseptata-
Thelocarpon intermediellumdrobnovýtruska prostřední
Phomatospora berkeleyi-
Thelocarpon laureridrobnovýtruska Laurerova
Phragmotrichum chailletii-
Lichinella myriosporališejka
Pseudothelomma ocellatumkališenka okatá
Hyalorbilia inflatula
Orphniospora moriopsis var. moriopsis-
Absconditella annexazahalenka
Thallinocarpon nigritellumlišejka
Thelopsis flaveola-
Cerinomyces aeneus
Orphniospora mosigii-
Woldmaria filicinačíšovec pérovníkový
Absconditella celatazahalenka vydlabaná
Lichenomphalia hudsonianakalichovka Hudsonova
Thelopsis lojkana-
Cistella grevillei-
Cerinomyces tatrensis
Leratiomyces cereslímcovka oranžová
Absconditella delutulazahalenka klamavá
Ramonia melathelia-
Halecania lecanorina-
Absconditella fossarumzahalenka
Thelopsis rubella-
Belonioscyphella hypnorum-
Absconditella sphagnorumzahalenka rašeliníková
Thermutis velutinahuspeník plstnatý (huspeník sametový)
Linospora saligna-
Coniochaeta sordaria-
Absconditella trivialiszahalenka obecná
Inoderma epigaeumsraženec nadzemní (sraženec zemní)
Hyperphyscia adglutinata-
Thyrea confusališejka podivná
Thyronectria pinicola
Thyrea corallinališejka
Dendrodochium citrinum
Naetrocymbe punctiformisnenápadka tečkovitá
Hymenoscyphus menthae
Thyronectria coryli
Naetrocymbe rhypontanenápadka
Orbilia tremulae
Thyronectria austroamericana
Thyronectria ulmi
Blumeriella kerriae
Calycina conorum-
Erythricium aurantiacum
Nodulosphaeria octoseptata-
Bryoscyphus rhytidiadelphivoskovička kostrbatcová
Synalissa symphoreališejka souplodá
Tamaricicola muriformis-
Endoxyla parallela-
Orbilia subtrapeziformis
Placocarpus schaereribradavnice
Phaeosphaeria epicalamia-
Nimbomollisia melatephroides
Symbiotaphrina microtheca-
Wettsteinina mirabilis
Psilocistella conincola-
Orbilia rosea
Pseudolachnea hispidula-
Nodulosphaeria aquilana-
Orbilia gambelii
Anema decipienslišejka klamná
Melaspilea urceolata-
Phaeosphaeria pontiformis
Immotthia atrograna
Penttilamyces lichenicola-
Anema notarisiilišejka Notarisova
Barbatosphaeria dryina
Nectriopsis violacearážovka fialová
Hyalopeziza millepunctata
Lasiobelonium variegatum-
Anema tumidulumlišejka
Diplonaevia emergens
Anisomeridium biformenenápadka dvoutvará
Calycellina flaveola
Grovesiella abieticola-
Leptotrochila astrantiae-
Phacidium lacerum-
Hysterobrevium mori-
Capronia nigerrima-
Pycnopeziza pachyderma-
Chrysothrix chrysophthalma-
Hysterobrevium smilacis-
Calycellina ulmariae-
Helminthosporium tiliae-
Bagliettoa sphinctrinabradavnice
Arthothelium ruanumartonie ruanská
Biatora efflorescensbiatora kvetoucí
Sirotrema translucensrosolovka
Arthothelium spectabilečlánkovka nádherná
Biatora fallaxbiatora
Arthrorhaphis griseačlánečka šedá
Mollisia lothariana-
Koerberiella wimmerianakoerberie Wimmerova
Dermea prunastriVyklenutka švestková
Fuscopannaria nebulosapanarie mlhavá
Ivanpisutia ocelliformisbiatora
Lecanactis abietinamisnička
Tremolecia atratamisničkovka černá
Biatora subduplexbiatora
Lecanographa absconditamisnička
Myrionora vacciniicolabiatora
Lecanographa amylaceamisnička
Neournula pouchetii-
Crumenulopsis pinicola-
Tubeufia brevispina
Biatora vernalisbiatora jarní
Psoronactis dillenianamisnička
Catapyrenium pilosellumnitroplodka chlupatá
Paralecanographa grumulosamisnička
Dendrographa latebrarummisnička stinná
Rhamphoria pyriformis
Cresponea premneamisnička
Hydropisphaera arenula-
Typhicola typharumorobincomilka orobincová
Cytospora leucostomaBěloterčka řešetláková
Xerombrophila crystallifera
Karstenia rhopaloides
Peccania coralloideslišejka korálovitá
Byssosphaeria alnea-
Galerina hybrida-
Glutinium laevatum-
Sphaeropsis sapinea-
Chaetosphaeria subcaespitosa-
Stilbella byssiseda
Peltula euplocaštítnatka šupinovitá
Pseudophacidium ledi-
Phylliscum demangeoniihuspeník
Symphyosirinia parasitica
Tylothallia biformigera-
Moellerodiscus advenulus-
Pseudographis pinicolakornice borovicomilná
Lachnum controversum-
Pilophorus cereoluspevnokmínek
Helvella capucina-
Bactrospora dryina-
Placidiopsis oreadesbradavnice
Placidiopsis tiroliensisbradavnice
Bagliettoa limborioidesbradavnice
Diplocarpa bloxamii
Bagliettoa marmoreabradavnice
Placopyrenium trachyticumbradavnice
Bagliettoa parmigerabradavnice
Antinoa pulchella
Cistella albidolutea-
Bagliettoa steineribradavnice
Tubeufia cerea
Lachnum relicinum
Bellemerea alpina-
Allophylaria macrospora
Eupezizella britannica
Bellemerea cinereorufescens-
Kotlabaea delectans-
Bellemerea diamarta-
Bellemerea subcandida-
Pseudaleuria fibrillosažlutokosmatka vláknitá
Diatrypella favaceapolštářnatka březová
Bellemerea subsorediza-
Mycosphaerella superflua-
Stigmatodiscus tamaricis-
Dothiora ribesia-
Nemania chestersiidřevomor Chestersův
Arpinia rahmii
Tympanis confusa-
Neobarya parasitica-
Orbilia montigena
Poeltinula cerebrina-
Pseudolachnea fraxini
Nitschkianitschkie
Biatora cupreabiatora
Biatora mendaxbiatora
Hyalorbilia orbiliicola
Phylloscypha coquandii
Biatorella flavellabiatorela
Thecotheus himalayensisschránkovec
Phaeographis dendriticačárnička
Phaeosphaeria nigrans-
Dendrostilbella smaragdina
Pleuromyces hungaricus
Biatoridium monasteriensebiatora klášterní
Hysterographium flexuosumskulinatník
Caeruleomyces verae
Mellitiosporium propolidoides
Bryodina rhypariza-
Bryonora castanea-
Pleuroflammula pannonica
Hesperomyces virescens-
Bryonora curvescens-
Orbilia dryadum-
Botryotinia ficariarum-
Trichobelonium kneiffii-
Durella atrocyanea-
Cookeina tricholoma-
Pseudoporpoloma pes-caprae
Nodulosphaeria digitalis-
Trichonectria furcatosetosarážovka
Dirina massiliensiskáčovka
Trichonectria hirtarážovka chlupatá
Eiglera flavida-
Cistella lagenipilus-
Elixia flexella-
Mollisia palustris-
Orbilia vitalbae
Vouauxiella-
Euopsis pulvinata-
Thyronectria aurigera-
 Prehľad húb rodu  
 
hlivkaStylonectria purtoniiražovka
 
hnedospórkaMelampsora magnusianarez
 
húževnatecLentinus crinitus-
 
chriapač topoľovýHelvella fusca
 
kôrnatkaDermea tulasneiVyklenutka
 
krčahovkaStamnaria persoonii
 
lachnetkaLachnum fasciculare chlupáček
 
molíziaMollisia clavata terčenka
 
nochascifa chĺpkatáNochascypha filicina-
 
orbíliaOrbilia aprilis kruhovka
orbíliaOrbilia caulicola kruhovka
 Prehľad húb rodu orbília 
 
pavučinovník belavýArachnocrea stipata
 
škľabkovček ihličinovýMytilinidion gemmigenum
 
šťavnatecCyanosporus cyanescens-