Úvodná stránka » Diskusné fóra » Správy z iných médií »

NP Podunajsko


portret

Ešli atlasár, mykológ 27.1.2023 19:37

Kradnú vám zem pod nohami, kedy už konečne dostanete rozum?

Reagovať na správu

portret

Tori pokročilý, mykológ 2.2.2023 20:58

A tohle je z které kategorie, zlodějna, nebo rozum? https://dennikn.sk/3217326/bratislavska-...

Reagovať na správu

portret

maco53 pokročilý 3.2.2023 11:16

To je z kategórie idiotina ako všetko čo robia.Nič ich nezaujíma - príroda a ľudia sú im ukradnutí!

Reagovať na správu

portret

ivann 3.2.2023 13:13

toto je z kategorie "je nam milsi lacnejsi variant lebo peniaze su viac a o prirode vieme gulove".. dufam ze sa taka neskutocna idiotina nikdy nepodari zrealizovat.. ale to by som sa asi nesmel narodit v tejto krajine kde o ne zakopavam denne

Reagovať na správu

portret

Jarott atlasár 4.2.2023 00:37

Nechcel som sa tu miesat ale ten clanok je trocha zmätocny. V ktorom projekte a kto chcel cestu krizom cez mokrad?
Ale okolie rezervacie ma to zratane. Tu ide 330€/m2,najdes inzerat. https://mapy.dennikn.sk/?trasa=kdS7h
A ked pozries kataster,tak 3-4 vlastnici daju spolu 150 hektarov na hranici rezervacie a to raz bude trzba za stavebne pozemky ...
Asi sa bude kopat tunel,bude treba navazku na zamokrene parcely.
A medzi vlastnikmi najdes aj adresy nie velmi slovenske.

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ 3.2.2023 16:55

Tiež som do istej doby veril na vznešené slová a mal som aj z vášho pohľadu „rozum“, až som začal počúvať aj tú stranu ktorá do médií nemá prístup, ktorá s tou prírodou žila, ktorá sa starala o prírodu, ktorá sa teraz kriminalizuje, ktorá prekáža v plnení zadania.
Tiež mám rád prírodu, žil som s prírodou od malička, vidím tie zmeny ktoré nastali v posledných rokoch keď „hlupákov“ vystriedali tí čo majú „rozum“. Takzvaným novodobým ochranárom od počítača, za granty z EÚ nevadí ani chemtrails, ani mikrovné žiarenie.
Potoky skoro bez vody, bez rýb, priehrady zasypané tonami odpadu, miznú vtáky, žaby, zajace, prepelice, bažanty, pôda je bez hmyzu a tak ďalej, ale zato pribúdajú medvede, vlci, líšky. Lesy hynú, vidiek vymiera. Kravy, ovce, kozy, nie sú medvede preto si nezaslúžia žiadnu dotáciu.
Vytváranie pralesov, parkov, rôzne zonácie, bezzásahové zóny, také územie, hentaké územie, vtáčie žabie v takom percentuálnom zastúpení nemá vo svete obdobu. Je to súčasť subverzie ako nástroja likvidácie života na vidieku. Všetko čo škodí hospodárstvu, životnej úrovni sa počíta, ale hlavne ide lup za 500 miliárd.
Už máme všetko rozkradnuté, ostáva už len VODA, pôda a lesy. Žitný ostrov leží na pitnej vode a v tomto biznise veľmi zaujímavý. Desiaty národný park Podunajsko s 18-tisíc hektármi je tiež nen predpríprava. Spomeňte si na moje slová o niekoľko rokov.
Čo sa týka obchvatu, skončí to ako so všetkými developerskými projektmi – výpalníci dostanú zaplatené a ekologická prekážka zmizne. Sú to podvodníci (budúci politici) aj s celou tou ich demokraciou. Komu bolo tridsať rokov málo aby im na to prišiel, ten už na to nepríde nikdy.
Všetko podvod a biznis.

Článok č. 2 Torontskych protokolov:
"Posilňovať rozširovanie anarchistických ekologických názorov, s dôrazom na poslucháčov univerzít a vysokých škôl, pretože oni sú nepriateľmi národných štátov. Takzvané myslenie „ochrany prírody“ a „Zelenia“ sú našimi prirodzenými spojencami (ale len taktickými), ale len dovtedy, kým útočia na systém národného štátu."

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 3.2.2023 17:04

P. Kešeľák, slová ktoré ťažko posúdi ten, kto vás nepozná... Ja tvrdím (lebo vás poznám), že ak by ste mali nachodiť a vykonať to, čo musia robiť ľudia ktorých kritizujete, skolabovali by ste.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 3.2.2023 16:59

P. Kešeľák, robíte hanbu sebe, žiaľ i prírode a tejto stránke.

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ 4.2.2023 12:51

Vidím, že podľa Rudovej ankety, alebo výzvy? skoro polovica respondentov je presvedčená, že robím hanbu tejto stránke...
... a mne z toho vyplýva, že je asi najvyšší čas sa odtiaľ spratať.
Aspoň sa Vám uvolní na serveri dosť miesta.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 4.2.2023 14:59

Každý, kto chce byť všeobecne akceptovaný, musí akceptovať všeobecné oficiálne autority.
To nie je váš prípad, váš mozog je zatienený ideológiou konšpirácií a jediných správnych „nezávislých“ informácií, šírených prokremeľskou propagandou, ktorá aj cez vás, zasieva chaos a neznášanlivosť. Takže vaša akceptácia je možná len v skupine vám podobných.

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ 4.2.2023 15:49

Argumentum ad hominem - ak nemám argumenty napadnem oponenta.

Ja som vo svojom príspevku nikoho konkrétneho neurazil, ty na mňa útočíš v každom komentári. Aj vykať si mi začal
Ale ty samozrejme môžeš urážať koľko chceš, lebo neoliberálom a sorosovským riťolezcom sa tu príspevky zásadne nevymazujú.
Alebo robíš všetko preto aby bol vymazaný aj tento.
Základná črta fašizmu je sloboda slova. Zatiaľ ma len vyháňaš so svojej stránky (lebo každý vidí, že stránka je len tvoja), to je prvý stupeň k tomu aby ste neskôr za iný názor začali vešať.
Ľudia mi píšu SS, lebo verejne sa boja vyjadriť názor - Hanbite sa!

Reagovať na správu

portret

Peško 4.2.2023 16:35

Veľakrát je ťažko rozhodnúť, čo je správne pre všetkých /ak vôbec také existuje/. Niektorí sa prikláňajú k jednému názoru a iní k druhému. Mali by sme sa pokojne počúvať, pokojne argumentovať. Každý má svoju hlavu. Mne osobne je ľúto, ak niekto opustí túto stránku o hubách /stále to beriem tak, že je hlavne o hubách/. Tvoje príspevky o hubách rád čítam, ale priznávam, že odbočky do politiky sa mi nepozdávajú. Dúfam, že ostaneš a pridáš ešte veľa príspevkov o hubách. /Viesť spory o črtách fašizmu a podobne sa dajú aj inde./ Zostaň.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 4.2.2023 17:14

Je mi ľúto že som asi po vyše roku reagoval na váš nezmyselný príspevok. A posledná moja pripomienka, vyhľadajte odbornú pomoc...

Reagovať na správu

portret

Katka 4.2.2023 17:12

Je mi do plaču . . . čo je toto za doba . . . prečo ľudia s rovnakými záujmami a láskou k prírode si takto dokážu ísť po krku ? ? ?

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 4.2.2023 17:20

Katka, univerzálne platí, ak nejde o život, ide o h...o. To platilo do r. 2019. Ale potom prišla "Korona" a agresia Ruska. A tu už o život išlo a ide. Tu už sa nedá blahosklonne mávnuť rukou, lebo ozaj ide o život. A každý si musí vybrať stranu...

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 4.2.2023 17:39

A ešte pripomienka: kde je láska k prírode u p. Kešeláka, keď zmätočne a sústavne napáda ľudí, ktorí chcú prírodu chrániť?

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 4.2.2023 19:38

Škoda, že tu sa nedajú "Trollovia" dohľadať...

Reagovať na správu

portret

karibu 5.2.2023 19:26

Ano, je smutne, ze sa debata zvrhla, narodny park suvisiaci s Dunajom tu uz davno mal byt, v povodi Dunaja su od Nemecka az po Rumunsko.

Reagovať na správu

portret

Michal1234 5.2.2023 19:48

ale u nás povodie Dunaja nespĺňa štandardy národného parku, už existuje Chránená krajinná oblasť Dunajské luhy, ktorá je z hľadiska ochrany prírody dostačujúca, NP Podunajsko alebo ako sa to má volať je len marketingový ťah, každý kto je do problematiky zasvätený vie, že ide iba o egoistické ambície zopár fanatických jednotlivcov.. (samozrejme podporovaných masou nevedomých ideológiou ovplyvnených pseudo-ochrancov prírody..)

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 5.2.2023 20:51

A poviete mi, ako "každý kto je do problematiky zasvätený", aké sú zdroje vašich informácií? Prosím uviesť konkrétne, inak bude váš príspevok len "hejt".

Reagovať na správu

portret

Michal1234 5.2.2023 21:13

zdroje mojich informácií pochádzajú z prvej ruky, keďže v organizácii, ktorá má pod správou chránené oblasti povodia Dunaja priamo pracujem, rozumní ľudia iste pochopia, že o istých veciach sa v dôsledku súčasnej politickej situácie nedá rozprávať na priamo, ale nebojte sa, pravda v správny čas vypláva na povrch.. 😉 a vy mi nerozkazujte čo mám alebo nemám uvádzať konkrétne, vy malý zakomplexovaný despotický červ..

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 5.2.2023 21:15

To nie je odpoveď na moju otázku. Takže čakám odpoveď. I keď o sebe ste mi už povedali dosť...

Reagovať na správu

portret

JuroF pokročilý 5.2.2023 22:27

Keď že nevidím vo Vašich príspevkoch žiadny konkrétny zdroj z ktorého čerpáte informácie, máme ich tiež považovať za "hejt" ?

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 5.2.2023 23:17

Ak je to myslené na mňa, tak môj hlavný zdroj je to, čo osobne vidím v prostredí, po ktorom sa pohybujem. Moje vnímanie je samozrejme ovplyvnené sprostredkovaným poznaním z cudzích zdrojov (sledujem všetky, ale prioritu dávam overiteľným, čiže oficiálnym) a hlavne racionálnym posudzovaním zdrojov. A budem rád, ak i vy ozrejmíte zdroj vášho poznania.

Reagovať na správu

portret

JuroF pokročilý včera 07:13

Na moju otázku som dostal vyčerpávajúcu odpoveď Osobne som názor na tému, ktorá je tu konkrétne diskutovaná nevyjadril, len ma zaujímalo, odkiaľ čerpáte informácie, ktorými chcete svoje argumenty podporiť. Odpoveďou bolo - zo života !
Človek nemusí byť vzdelaný v odbore, aby mal na vec vlastný názor, ale Vaše odporúčania na "vyhľadanie odbornej pomoci" a "dohľadávanie. trollov" sú asi trochu za hranicou. Čo sa týka zdrojov môjho poznania, od tých Vašich sa asi moc nelíšia, no v mojom prípade som dostal do vienka o niečo menej povýšenosti, arogancie a osobnej zášte k tým, čo majú iný názor ako ja.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý včera 07:58

Čo sa týka vášho hodnotenia seba samého, to neviem posúdiť a samozrejme akceptujem aj vašu voľbu posudzovania mojich rád, ale ja som bol vždy človek, ktorí vyslovuje priamo vlastný názor a nikdy som sa neskrýval za iné identity. Trollovia fungujú aj na tejto platforme a mne sa to nepáči. Každý "palec" by mal byť identifikovateľný. A zdravotný stav danej osoby posudzujem na základe viacročného osobného poznania a nemyslím si že sa mýlim, navyše som presvedčený, že je to jediný spôsob, ktorí danej osobe pomôže (všetko ostatné totiž nepomohlo).

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý včera 12:10

A nechcete sa mi ospravedlniť, po pozretí najnovších príspevkov dotyčného pána? I keď som už od neho videl aj hlúpejšie a radikálnejšie, ktoré porušovali platné zákony (šírenie rodovej a rasovej neznášanlivosti)... Ak nie, vybrali ste si stranu...

Reagovať na správu

portret

JuroF pokročilý včera 13:19

Tento apel pristál na mojej stránke a ak bol určený práve mne, tak ja sa Vám ospravedlniť nechystám.
Jednak nemám za čo a táto reakcia len potvrdzuje to čo už som raz napísal
Čo sa týka výberu strany, tie časy keď si bolo treba zvoliť za alebo proti, sú už zdá sa dávno preč - našťastie !

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý včera 18:24

Prajem príjemný večer.

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ včera 14:32

Rudo.
Zo skúsenosti viem, že si si to vôbec nevypočul, ináč by si musel len potvrdiť, že to tak je.
Argumentuj! Vyvráť čo i len jedno tvrdenie toho pána.
Ak nemáš žiadny relevantný argument, prestaň sa už konečne strápňovať, všetko komentovať, chytať každého s iným názorom za slovo. Zbytočne tým zahlcuješ vlákno a vynucuješ neplodné reakcie.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý včera 18:36

Mýlite sa, ako vždy, ten človek je odborník na čo??? Reči podfarbené ideológiou, bez predloženia akýchkoľvek relevantných informácií. Stále zacyklené v tej istej schéme, "stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou". A potom s tým majú ľudia ako ty a tebe podobný problém, prijímajú to bez konfrontácie s overiteľnou realitou. Ale toto som sa vám snažil (a nie len ja) v dlhých diskusiách vysvetliť, no zistil som, že to nedokážem ani ja, ani ostatný a preto vo vašom vlastnom záujme hľadajte kompetentnejšiu pomoc. Na vaše pripomienky reagovať nebudem, reagovať budem však, ak zase porušíte zákon.

Reagovať na správu

portret

Jarott atlasár 5.2.2023 21:23

Na turist mape sa da prezriet od Sturova po Holic,zabocit po Vieden a len tak,baj očko,porovnat chranene uzemia v 4 statoch. https://mapy.dennikn.sk/?trasa=JUxO8 Kto prezrie,tak moze porovnat chranenost vhodnych plôch. Pozeram,ze zaostavame hlavne vo veterych elektrarnach ale to ina kapitola by bola.

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ včera 09:57

Dám ešte jedno najkomplexnejšie vyjadrenie na túto tému pod názvom: Zabudnite nato, že pôjdete na čučoriedky alebo na hríby. https://www.bing.com/videos/search?q=Hul...

Reagovať na správu

portret

Peško včera 14:36

Chýba oponent, takže neviem ...

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ včera 15:23

Peško.
Ja napríklad neviem komu chýba oponent a neviem ani či nevieš.
Treba byť konkrétny

Reagovať na správu

portret

Peško včera 18:04

Vo všeobecnosti chýba oponent tomu, kto rozpráva a nikto mu neoponuje /nie je tam oponent/. Lebo bez oponenta sa dá narozprávať všeličo a ja potom neviem, do akej miery tomu môžem veriť. To video /Tebou odporúčaný link/ som si pozrel a chýbal mi tam oponet /teda konkrétne mne to tam chýbalo/.

Reagovať na správu

portret

eso pokročilý včera 18:24

To by musela byť demokracia.

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ včera 20:22

Peško.
Ty máš byť ten oponent Povedz v ktorom bode klamal, alebo nehovoril pravdu. Veď hádam žiješ na Slovensku či nie?
Lepšie vysvetliť sa to už ani nedá a to je relácia z 2021 roku, od vtedy sa veľa veci zmenilo (k horšiemu). Toto by malo pochopiť aj päťročné dieťa, stačí že vníma realitu. Je to prosto pravda, taká je realita, také sú ich ciele.
Podobných relácii som vypočul desiatky. Odporúčam relácie „Volanie lesa“. Z YT sú odstránené, ale dajú sa dohľadať v archíve Slobodného vysielača.
V hlavnom prúde tiež nemáš oponentov, ale tam to nikomu neprekáža. Tam oponentov niet, lebo ne sú pripustení. Na alternatíve je to z iného dôvodu. Tam sú oponenti pozívaní, ale odmietajú prísť, lebo takto by tým eurofondovým ochranárom pravda dlho nevydržala.
Debatu s agropodnikateľom z Telgartu som si vypočul tiež a to čo Huliak spomenul, je len promile z tých absurdít a prekážok ktoré musí zažívať.
Zatiaľ som nezaznamenal jednu jedinú konkrétnu výhradu, v čom ten Huliak klame. Ani Rudo mu nič konkrétne nevytkol. Okrem prázdnych frází nepovedal dokopy nič.
Je to krutá realita ktorú zombíci nedokážu prijať, lebo argumenty im nič nehovoria a nedokážu ich spracovať.

Tak ešte raz, otázka do pléna – v čom Huliak klame?

Reagovať na správu